Tabără de scriere creativă cu Florin Iaru

Tabără de scriere creative cu Florin Iaru, Topliţa, Secu, 2-9 septembrie 2017 - Proiect finanţat de Consiliul Local

Tabăra de scriere creativă “Toplitera” s-a adresat celor care sunt interesați de scrisul în proză şi vor să-și perfecționeze stilul sau sunt interesati să dezbată idei noi. Participanții vor fi îndrumați de unul din cei mai originali scriitori contemporani: Florin Iaru.
Cele 5 zile de workshop se vor desfășura într-o zonă frumoasă de munte, la Cabana Secu, Topliţa, în perioada 04 septembrie 2017- 08 septembrie 2017.
Precizăm că participarea, cazarea şi masa sunt gratuite, însă locurile sunt limitate, fiind ocupate în ordinea înscrierilor.
Ore: minim 23
Data limită pentru înscrieri: 23 iulie 2017
Înscriere pe mail la toplitera@yahoo.com:
Condiţii:
– O cerere de înscriere
– O scrisoare de intenţie
– CV
– Un text cât mai original care să demonstreze apetenţa dvs. pentru scris (maxim 3 pag)
Proiectul cultural este finanţat de Consiliul Local Topliţa prin Primăria Topliţa
Iniţiator: Fundaţia Culturală Miron Cristea Topliţa
Colaboratori:
Centrul Cultural Topliţa
Biblioteca Municipală “George Sbârcea” Topliţa
Rezultatele proiectului: Un supliment al revistei literare topLITERA cu lucrările realizate pe parcursul taberei.